Son Haberler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından müjdesi verilen Sağlık Bakanlığı 18 bin personel alımı Resmi Gazete'de yayımlandı. Resmi Gazete'nin yayımlanan personel alımına göre hangi kadrolara ne kadar personel alımı yapılacak.


Türkiye'de corona virüsü yayılmasının artmasının ardından Sağlık alanında ortaya çıkan personel alımı açığı için Sağlık Bakanlığı harekete geçti.

Resmi Gazete'de Sağlık Bakanlığı 18 bin personel alım ilanı yayımladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında hangi kadroya ne kadar alım yapılacağı da açıklandı.

 

Yayımlanan personel alım ilanında, "Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 18.000 sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır. . Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2020/5 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır. " denildi.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı personel alım ilanında, "Adaylar tercihlerini, 26 Mart - 01 Nisan 2020 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. 4. Sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının unvan/branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı ekte gösterilmiştir. " ifadeleri yer aldı.

Sosyal Medyada Biz

E-Bülten Üyeliği