Son Haberler

MEB'in atamasını yapacağı 20 bin öğretmene güvenlik soruşturması yapılacak mı?


Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), geçtiğimiz günlerde 20.000 sözleşmeli öğretmen ataması için mülakat puanlarını ve sıralamaları açıkladı. Atama bekleyen öğretmenler mart ayında tercih yapacak ve atamalar 18 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.

 Bilindiği üzere Anayasa Mahkemesi güvenlik soruşturması hakkında bir karar vermişti. AYM'nin kararına göre 18 Mart 2020 tarihinde atanacak öğretmenler atama kararnamelerinin il ve ilçelere bakanlıkça gönderilmesi sonrasında bir kaç gün içerisinde görevlerine başlayacak.

 Dolayısıyla mart ayı bitmeden 20.0000 sözleşmeli öğretmen işbaşı yapacak. Bakanlık, ilgili kurumlar göreve başlayan öğretmen hakkında ayrıca güvenlik soruşturmasını gerekli mercilerin izni ile yapabilecek. Bu soruşturma göreve başladıktan sonra olacak.

 2020 yılı MEB 20.000 sözleşmeli öğretmen atamaları hakkında; tercihler, atamalar, atama sonrası göreve başlama ve yapılacak diğer iş ve işlemlerle ilgili her türlü bilgi her atama döneminde olduğu gibi yine Mebpersonel'de olacak. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Kaynak: Mebpersonel

Sosyal Medyada Biz

E-Bülten Üyeliği