Son Haberler

Eskişehir'de ailesiyle birlikte, kızına sağlık raporu almak için Aile Sağlığı Merkezi'ne giden akademisyen, doktorları darp etti. Doktorun raporu devlet hastanesinden alması gerektiğini söylemesi üzerine durumu kabullenmeyen akademisyenden şikayetçi olan


Kızına sağlık raporu vermeyen doktorlara saldırdı

Şehirdeki bir üniversitede öğretim görevlisi olan D.K., eşi ve kızı ile birlikte Kırmızıtoprak Aile Sağlığı Merkezi'ne gitti. D.K., avukatlık stajı yapmak isteyen kızı B.K. için Dr. ... sağlık raporu istedi. Dr. ...ise raporun ayrıntılı ve özellikle psikiyatri uzmanı tarafından değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek devlet hastanesinden alınması gerektiğini söyledi.

DOKTORA HAKARET ETTİ

İddiaya göre öfkelenen D.K., hakaret ederek raporun verilmesinde ısrarcı oldu. Çıkan tartışma sırasında D.K., sesleri diğer odadan duyarak gelen merkezin diğer doktoru Aytekin Aykın ile tartıştı. D.K., bir süre sonra tartıştığı doktorlara saldırdı.

DİĞER DOKTORA DA TEKME ATTI

Merkezdeki görevlilerin ve bekleyen hastaların araya girmesine rağmen saldırısını sürdüren D.K., Dr. ...'a da tekme attı. Eşi ve kızının sakinleştirmeye çalıştığı D.K. bir süre sonra merkezden ayrıldı.

BEYAZ KOD İLE POLİSE ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Doktorlar ... ve ..., beyaz kod uygulamasıyla polise ihbarda bulundu. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerince olayla ilgili soruşturma başlatılırken, merkezin güvenlik kameraları da incelemeye alındı. Merkezin güvenlik kamerasına yansıyan olayda, D.K.'nin yaşanan tartışmanın ardından doktorlara saldırarak tekme attığı görüldü. Doktorlar Ç...ve ..., Odunpazarı Polis Merkezi'ne giderek D.K., eşi ve kızından şikayetçi oldu.

"DOÇENT DOKTOR OLDUĞUNU SÖYLEYEREK RAPORU İSTEDİ"

D.K., tehdit edildiği gerekçesiyle kendisi ve ailesine karşı 15 gün koruma kararı aldırdı. Doktor ... istedikleri sağlık raporunun devlet hastanesinden alınması gerektiğini söylediğinde hakaret ve saldırıya maruz kaldıklarını belirtti.

Kaynak: DHA

Sosyal Medyada Biz

E-Bülten Üyeliği